EN İYİ KIŞ BİTKİLERİ

Güzel bahçeniz için, dondurucu soğuk kışın fark yaratacak en iyi kış bitkileri .  

Bahçeye girmeyecek misin? Çiçeklerimin seni görmesini isterim. Richard Sheridan.

HER BAHÇE İÇİN EN İYİ SEÇİM KIŞ BİTKİLERİ

Kasım. Kış soğuk parmaklarıyla sıcak pencereyi çalıyor. ama bu kesinlikle sevdiğimiz bahçede dışarıda vakit geçirmeyeceğimiz anlamına gelmez .
Haydi yün yeleğinizi, çizmelerinizi giyin ve bir kış masalının güzelliğinde bahçeyi parlatın.

Sezon boyunca yanımızda kalacak koku rengi ve şeklini kullanacağız.

SİKLAMEN

Özellikle kışın sonlarında veya ilkbaharın başlarında çok az çiçek açtığı zaman renk veren hoş, yumrulu çok yıllık bir bitki.
Sadece yerel çiftlik dükkanıma gittim ve her biri birkaç pound karşılığında biraz siklamen satın aldım, gül pembesinden şarap kırmızısına kadar yoğun bir renk yelpazesi ve parlak, zengin bir kırmızı.

HERCAİ MENEKŞE

Hercai menekşeler, güzel renkli yüzlere sahip bitkilerdir. Bir serin havanın favorisi olan hercai menekşe, hem ilkbahar hem de sonbahar bahçesi için harikadır. Bu popüler bitkiler genellikle diğer bitkiler uykuda iken çiçek açar.

Gökkuşağının renkleri ve açık leylaktan mavi gökyüzünün koyu dumanlı gölgesine uçan kelebek gibi, turuncu notaların güneşli sarıya taşması sizi çıldırtacak ve sebepsiz yere gülümsetecek.

KIŞ YASEMİN

Kış yasemin , ince, Çin’e yaprak döken çalı yerli olduğunu. Adından da anlaşılacağı gibi, Kasım ayından Mart ayına kadar Kuzey Yarımküre’de kış yasemin çiçekleri. Kış yasemini verimli, iyi drene edilmiş topraklarda, tam güneşte büyütün.

Üzerine dökmek için alçak büyüyen bir duvarın yakınında veya destek için teller veya bir kafesle dik olarak büyütün. Saksıdan budama ve sulamayı da içeren bakım, muhteşem yasemin yetiştirmenize yardımcı olacak bir dizi uygun eylemdir.
2.5cm genişliğinde çiçekler, kışın ve ilkbaharda parlak sarıdır.

KAMELYA (JAPON KAMELYASI)

” Kaprisli Güzellik ”
Kamelya, kış bahçesinin çanıdır: zarif, dengeli ve çarpıcı derecede güzel. Zengin kırmızı, kar beyazı ve parlak pembe bir Kamelya ekerek kasvetli kışı tazeleyin . Çiçekler, derin yaprak dökmeyen yeşilliklerle tamamlanmaktadır.

Kamelya’yı kısmi gölgede iyi drene edilmiş asit toprağa ilkbahar veya sonbaharda ekin. Kamelyalar kaplarda iyi performans gösterir; iyi bir drenaj olduğundan emin olun ve% 50 veya daha fazla organik materyalden oluşan bir karışım kullanın.

Dayanıklı kamelya çeşitleri, soğuk havalarda ortaya çıkıyor ve 0 ila 5 ° F arasındaki sıcaklıklara dayanabiliyor
. Kamelya, moda markası Chanel’in sembollerinden biri haline geldi. Giysilerde, çantalarda ve hatta ayakkabılarda görülebilir. Bu Coco Chanel’in en sevdiği çiçek.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonPeyzaj Ustası Ara