En iyi çim gübreleme hizmetleri

Komşularınızın çimlerinizi kıskanarak yeşillendirmeye hazır mısınız? Uygun fiyatlı çim bakımı ve çim gübreleme hizmetleri arıyorsanız, ücretsiz bir tahmin için bugün bir fiyat teklifi alın . Çim gübreleme hizmetiniz stresli olmak zorunda değildir. Her müşterinin ve çimlerinin farklı ihtiyaçları olduğunu ve bu nedenle çim servisi için farklı bakım gerektirdiğini anlıyoruz. Lawn Love, çim gübreleme ihtiyaçlarınız için özelleştirilebilir ve kapsamlı bir çözüm üretsin!

İster tek seferlik bir tedavi isterse devam eden çim gübresi hizmeti olsun, sizi bir çim gübreleme şirketi ile bağlayabiliriz.

Lawn Love, uygun fiyatlı çim bakımı için modern, keyifli bir çim bakımı deneyimidir.

Yüz yüze tahminlerin, paspasın altında kalan ödemelerin ve sivilceli çim gübreleme hizmetlerinin günleri geride kaldı.

Teklif teknolojimiz, çim gübresi hizmetiniz için kişiselleştirilmiş bir teklif oluşturacaktır – tümü iki dakikadan kısa bir sürede. Oradan, sihirlerini çalıştırması ve çim gübrelemesi sağlaması için yetenekli, önceden taranmış bir çim bakım şirketini göndereceğiz. Çim bakım şirketlerine yapılan ödeme ve zamanlama otomatiktir ve her şeyi telefonunuzun veya web tarayıcınızın rahatlığından yönetebilirsiniz.
Çimlerimi gübrelemenin faydaları nelerdir?
Çimlerinizin hayatta kalabilmesi (ve gelişebilmesi) için doğru besinlere ihtiyacı vardır. En iyi çim gübresini seçmek için, çiminizin hangi besin maddelerine ve ne sıklıkta ihtiyaç duyduğunu belirlemeniz gerekir. Bu, yaşadığınız bölgeye ve sahip olduğunuz çime bağlı olarak değişecektir. Ek olarak, hastalıklar, böcekler, çevre ve hava koşulları ve topraktaki tutarsız nem seviyeleri, çiminizin genel sağlığını tehlikeye atabilir. Bu potansiyel sorunlarla mücadele etmenin en iyi yollarından biri çimlerinize doğru besinleri sağlamaktır. Çim gübrelemesi sayesinde, çim büyümesi için bu besin maddelerini sağlamak kolaydır. Çim gübrelemesinin faydaları şunlardır:

Daha hızlı iyileşme: Çimlerinizde renk solması veya kuru lekeler varsa, muhtemelen su eksikliğinden, yüksek sıcaklıklardan, böcek hasarından, çim hastalığından ve/veya zararlı yabani otlardan etkilenmiştir. Düzenli tam hizmet çim bakımınıza ek olarak uygun bir çim gübreleme programı, hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunacaktır.
Daha hızlı büyüme: Yüksek çim kalitesine ulaşmak için çimlerin hızla büyümesi gerekir.
Hava ve çevre koşullarına dayanıklılık : Yeterince gübrelenmiş bir çim, aşırı hava ve yoğun yaya trafiği gibi stres koşullarına karşı direnç sağlar. Gübrelemeyi çim bakım araçlarınızdan biri olarak düşünün. Çimleriniz ne kadar fazla besin maddesine sahipse, bu koşullarda hayatta kalmak için o kadar donanımlı olur.
Canlı renk: Çim gübreleme, sevdiğiniz o zengin canlı ve yeşil çimi sağlamada birincil katkıda bulunur. Yeterli nem seviyeleri ve nitrojen (daha derin tonlarla yüksek oranda ilişkilendirilen bileşen) kombinasyonu, çiminize sağlıklı bir parlaklık verir.
Yüksek yoğunluk: Kalın çim, çiminizin daha iyi görünmesini sağlar, ancak burada bitmez. Ayrıca mevcut tüm alanı kaplayarak yabani ot kontrolüne yardımcı olur, böylece yabani otların kök salması için yer kalmaz.
Daha düşük sıcaklık: Sağlıklı çim, terleme adı verilen bir süreç nedeniyle çevredeki ısıyı %50’ye kadar ortadan kaldırabilir.
Bahar çim bakımı
Çimlerimi ne zaman gübrelemeliyim?
Çimlerinizi gübrelemek kolay bir süreç gibi görünebilir, ancak etkili bir program belirlemek birçok zorluğu beraberinde getirebilir. Çimlerinizi fazla gübreleyebilir misiniz? Kesinlikle! Çimleri asla fazla gübrelemek istemezsiniz. Aşırı gübrelenen çim, çimleri yakarak onarılamaz hasarlara neden olabilir.

Öte yandan, yetersiz gübre, yabani otlara ve zayıf büyümeye duyarlı bir çim bırakabilir. Çimi ne zaman gübreleyeceğinize dair uygun bir denge bulmak, çim sağlığı için çok önemlidir. Çimlerin çoğu sonbaharda yıllık gübre beslemesinden yararlanır, böylece çimleriniz kışa uygun besinlerle hazırlanabilir. Aynı zamanda ilkbaharda gübreleme yapmak için de iyi bir zamandır çünkü o zaman çim büyüme döngüsüne başlar. Ilık mevsim otlarını ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinin başında yavaş salınan çim gübresi formülü ile gübrelemek iyidir. Serin mevsim otu biraz daha az bakım gerektirir ve onu ilkbahar ve sonbaharda gübreleyebilirsiniz.

Bir gübre nasıl seçilir?
Sağlıklı ve güzel bir çime sahip olmak istiyorsanız doğru gübreyi seçmelisiniz. Nerede yaşadığınız, ne tür bir çime sahip olduğunuz ve hangi mevsimde olduğu, çiminiz için doğru gübre türünü seçmede önemli faktörlerdir. Hangisinin en iyi olduğunu nereden biliyorsun?

Sayı sistemini öğrenin
Her çim gübresi torbasında 10-10-10 veya 20-5-10 gibi üç sayı vardır. Bu sayılar besinlerin yüzdesini temsil eder. İlk sayı, bitki büyümesini uyaran ve onlara canlı yeşil renk veren azottur (N). İkinci sayı, kök büyümesi ve fide gelişimi için fosfordur (P). Üçüncü sayı potasyumdur (K), bazen potas olarak adlandırılır, kök gelişimini uyarır ve kuraklığa ve hastalığa karşı direnç sağlar. Hangi orana ihtiyacınız olduğunu anlamak için çim testi yapmak en iyisidir.

Çim türünüzü tanımlayın
Çimlerinizin serin mevsim mi, ılık mevsim mi yoksa bir karışım mı olduğunu anlamanız gerekecek. Ilık mevsim otları, ilk dondan sonra kahverengiye döner ve serin mevsim otları, yeşil renklerini serin ve geçiş bölgelerinde yıl boyunca koruyacaktır. Bölgedeki çim türlerine aşina iseniz, çimlerinizin ne tür çimlerden oluştuğunu zaten biliyor olabilirsiniz. Genel bir kural olarak, güney eyaletleri genellikle sıcak mevsim otlarını desteklerken, kuzey eyaletleri serin mevsim otlarını barındırır. Bununla birlikte, merkezi eyaletlerde hem sıcak hem de soğuk mevsim otlarına ev sahipliği yapan alanlar vardır.

Toprak türlerini ve drenajı belirleyin
Doğru gübreyi seçmek de toprak türünüze bağlıdır. Ancak iyi drene olan kumlu topraklar, besinler süzülen su ile birlikte dışarı sızabilir ve bu nedenle toprakta uzun süre kalmaz. Kil topraklar aslında oldukça verimli olabilir, ancak zayıf drenajları çimlerinizin sağlığını etkileyebilir.

Çim gübresi seçeneğinizi seçin
Mağazadan satın alınan gübrelerin çoğu sentetiktir. Sentetik gübreler iki kategoriye ayrılır: hızlı salınan ve yavaş salınan.

Çabuk salınan granüller, nitrojenin toprağa hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar ve bu da çimin canlı yeşil rengini daha hızlı kazanmasına yardımcı olur. Dezavantajı, bitkiler hepsini bir kerede kullanamadığı için birçok besin maddesinin kaybolmasıdır. Çimleriniz ilk başta iyi görünebilir ancak hasar ve hastalık riski artar. Hızlı salınan granüllerin çimenleri kahverengi bırakması daha olasıdır (gübre yanması).

Yavaş salınan granüller bu hızlı rengi vermez, ancak çimlerinizi yakma olasılıkları daha düşüktür ve genellikle çimlerinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Diğer bir avantajı ise daha az uygulama gerektirmesidir, bu da gübreyi elle serpiyorsanız zamandan ve işçilikten tasarruf etmenizi sağlar.

Gelin, geleceğin en iyi çim bakım hizmetinin nasıl olduğunu görün ve bırakın Lawn Love sizi bir çim gübreleme hizmetiyle buluştursun.
Evcil hayvan güvenli çim otu öldürücü ve gübre
Çoğu zaman, gübre, bir yabancı ot ve yem çim gübresi ikisi bir arada ürün için yabancı ot kontrolü ile birleştirilir. Çoğu gübre ve yabani ot öldürücü, çevredeki sorunların temel nedeni olan glifosat adlı bir bileşene sahiptir. Bu kimyasal toprakta birikir. Uzun süre onun etrafında olmak kansere ve hatta genetik mutasyonlara neden olabilir.

En iyi organik çim gübresi, evcil hayvanlarınız, küçük çocuklarınız ve evinizde kendinizi rahat hissettiğiniz gübredir. Organik ürünler hem aile hem de evcil hayvanlar için daha güvenlidir. Çocuklar ve evcil hayvanlar için güvenli çim gübresi önemlidir çünkü yere yakın oynarlar ve ot öldürücü kimyasallarla temas etme olasılıkları daha yüksektir. Köpekler ve kediler, çim gübresi püskürtülmüş otları ve bitkileri çiğneyerek, uzun vadeli sonuçlar doğurabilecek, hatta bazıları kansere neden olabilecek tehlikeli bileşikleri yutarlar.

Ev yapımı çim gübresi
Güvenli olan ve muhtemelen evinizde bulunması muhtemel malzemelerin kısa bir listesini gerektiren ucuz bir çim gübresi yapabilirsiniz. Malzemeler bir kutu veya şişe bira, ev tipi amonyak ve bebek şampuanı (antibakteriyel olmayan çeşit) içerir. Bu bileşenlerin her biri önemlidir. Bira, besin maddelerini yalnızca çimlerin kendisine değil, aynı zamanda çimleri büyümeye hazırlayan topraktaki bakterilere de verir. Amonyak, güçlü bir nitrojen infüzyonu sağlar. Şampuan toprağı daha emici hale getirir ve toprak bakterileri çim sağlığı için çok önemli olduğundan antibakteriyel olmayan şampuan şarttır.

Malzemeleri karıştırıp bir kaba boşaltın. Bunu açık havada veya bol havalandırmalı bir odada yapmalısınız. Karışımı, sıvı gübre için yerleşik bir hazneye sahip bir hortum uçlu püskürtücüye ekleyin. Bu, köpekler ve çocuklar için güvenli, ev yapımı bir çim gübresidir.

Gübre nasıl uygulanır
Çim bakım gübrenizi hazırlamanın ilk adımı, çimlerinizi sulamaktır. Gübreyi uygulamayı planlamadan birkaç gün önce bahçenizi çok iyi sulayın. Bu, toprağı en üst şekle sokar ve besinlerin en iyi şekilde emilmesini sağlar.

İkincisi, en iyi çim gübre serpme makinesini seçin. Yayıcılar, yayın ve düşüş olmak üzere iki ana kategoriye ayrılır. Her gübre ürünü, doğru kaplama için benzersiz bir serpme ayarına sahiptir. Kullanmayı planladığınız gübrenin serpme için özel talimatları olmalıdır.

Başlamak için çim gübresini çiminizin çevresine uygulayın. İlk önce çevreyi beslemek, kenarlardan herhangi birini kaçırmadan endişelenmeden çimin geri kalanını gübrelemenize izin verecektir. Daha sonra ortaya doğru hareket etmek isteyeceksiniz. Biçme düzenine benzer şekilde, her geçişte hafifçe üst üste binerken düz çizgilerde ileri geri yürüyerek çiminizi besleyin. Aşırı gübrelenmiş bir çim yanacaktır, bu yüzden uygularken dikkatli olun.

Bir çim nasıl aşılanır
Çimleriniz inceliyorsa, aşınması daha kötü görünüyorsa veya istediğiniz kadar canlı ve yeşil değilse, bir gübre + aşırı tohumlama kombinasyonu tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Aşırı tohumlamadan önce, çim bakımı sağlayıcıları toprağınızı test etmeyi ve çimlerinizi sökün veya tırmıklamasını tavsiye etti, bu mevcut sorunların düzeltilmesine yardımcı olacaktır.

Mevcut çimlerinizin üzerine çim tohumu serperek ince alanları kalınlaştırabilirsiniz. Çimlerinizi aşırı beslemek istiyorsanız, bunu yapmak için en iyi zaman gübrelemeden sonradır. İlkbaharda aşırıya kaçabilir misin? Sonbahar, mevcut serin mevsim çimlerine yeni tohumlar eklemek için en iyi zamandır. Ancak, çim türünüze bağlı olarak, ilkbaharda aşırı tohumlama da iyi sonuçlar verebilir. Tohum için çimlenme süresi, çeşide bağlı olarak 5 ila 30 gün arasında değişmektedir. Daha soğuk sıcaklıklarda bundan daha uzun olabilir. Bu, çimlerin büyüdüğünü görmenin ne kadar zaman alacağıdır. Bu noktaya kadar tohum veya tohumla temas eden toprak ve malç nemli kalmalıdır.

Yıl boyunca çim gübre hizmetleri
Tek başına gübreleme muhtemelen aradığınız sonuçları size vermeyecektir. Gübreleme, çim bakımı bakım sürecinde sadece bir adımdır. Düzenli bir çim gübre programına ek olarak eksiksiz bir çim işleme hizmeti, biçme ve bakım, budama, ayıklama ve yaprak temizliğini içermelidir.

fosfor, potasyum gübresi ne zaman verilir
Bitkiye fazla gübre vermek
Gübre çeşitleri
En iyi gübre markası hangisidir
Üre gübresi ne zaman Atılır
26 azot gübre Ne zaman atılır
Gübre hesaplama formülü
26 nitrat gübre ne zaman Atılır

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonPeyzaj Ustası Ara