çim ayırıcı plastik

Aklıma ne geldi bilmiyorum ama birkaç yıl önce plastik çim kenar yaptırmam gerektiğini kafama taktım. Nedense yeşil çimenliği malçtan ayıran o küçük siyah tüp bana doğru göründü. Mantıklıydı, çimlerin yataklarda büyümesini ve malçların çimlere dökülmesini engellerdi. Kulağa hoş geliyor değil mi? Yanlış!

Soğuk kışlar yaşayan bölgelerdeki hemen hemen her tür peyzaj kenarı ile ilgili sorun, düzgün bir şekilde kurulmadığında yukarı çekilebilmesidir. O küçük siyah şerit bana iyi görünse de, büyük siyah, gri, kahverengi, yırtık bir plastik şeridin donun artmasından sonra çimden dışarı çıktığını görmek aynı çekiciliğe sahip değil.

Yıllardır olması gereken şeyleri satın almak ve kurmak söz konusu olduğunda biraz zorlayıcıyım, bu yüzden peyzaj kenarları hakkında bulabildiğim her şeyi okudum, farklı marka ve modellere bakmaya gittim ve nasıl düzgün bir şekilde kurulacağını öğrendim.

Peyzaj Kenarlarını Takmakta Israr Ediyorsanız

Eğer senden bahsetmek yoksa öğrendiğim şey bu

  • Kalkmasını önlemeye yardımcı olmak için flanşlı bir yatay kenar gerekir. 
  • Kenar en az 5 “uzunluğunda olmalıdır. 
  • Ayrıca  plastik olanları değil 8 inçlik Metal Bahçe Kazıklarını kullanmak istersiniz  . 
  • Kenarlar sarkık değil sert olmalıdır. Daha kolay yönetebilmeniz için ısınması için güneşte biraz oturması gereken türden olmalıdır.
Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonPeyzaj Ustası Ara