BAHÇE YENİLEME – AHŞAP VEYA KOMPOZİT KAPLAMA

Ahşap veya kompozit zemin kaplamanızın yapımını planlarken, ne tür bir döşeme kullanacağınız konusunda net olmanız gerekir. Bu nedenle, seçeneklerimiz var ve bu, evinize bir güverte kurmak için en önemli adımlardan biridir.

Zemin kaplaması, işlenmiş ahşap veya kompozit malzemelerden yapılmışsa, 10 ila 40 yıl arasında dayanır. Bu uzun vadeli bir yatırım olduğundan ve onlarca yıldır kullanılması iyi olacağından, doğru malzeme seçimi yapmak önemlidir.

Ahşap zemin kaplaması , masif yumuşak veya sert ahşaptan yapılmış doğal bir zemin kaplamasıdır . Dış tasarıma doğal bir görünüm kazandıran en iyi standartlaştırılmış iğne yapraklı ağaçtan yapılmıştır. Çoğu zaman bahçelerde, teraslarda, balkonlarda, restoranlarda, parklarda, oyun alanlarında zemin kaplaması yapmak için kullanılır. Doğal ve sıcak görünümü nedeniyle gerçek ahşaptan yapıldığı için birçok kişi bu çeşidi tercih etmektedir.

Doğal ahşap güverte, iki türün en talepkarlarıdır.  Yıllık bakım gerektirdiği gibi , yağlama, yeniden boyama veya koruma .

Ahşap Zemin Kaplaması

KOMPOZİT ZEMİN KAPLAMASI

Geri dönüştürülmüş plastikler ve ahşap elyaf, Kompozit Zemin Kaplamasının muhteşem görünümünü oluşturur. Kompozit zemin kaplaması ile bakım daha kolaydır. 

Ahşap veya Kompozit Zemin Kaplaması – Düşük bakım her zaman iyi bir seçimdir. Kompozit zemin kaplamasıyla küfün daha kolay ve hızlı çıkarılması muhtemeldir. Bu nedenle temizlik ürünleri kullanılmalı, ancak kompozit güverteler için özel olarak tasarlanmalıdır.

Bu türle ilgili iyi olan şey, ahşap zemin kaplamasından farklı olarak farklı bir tasarıma sahip olmasıdır. Bugün piyasada yeni zemin kaplaması alanını doğal, ancak zarif güzellikle gösterecek her türlü renk var.

Bu türün avantajları çoktur. Çünkü suya, sıcağa, böceklere ve çeşitli kemirgen türlerine karşı dayanıklıdır.

 Peyzaj Bahçe Hizmetleri

  Bahçe Temizliği

 Bahçe Hizmetleri

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonPeyzaj Ustası Ara